Publikacje

Rak piersi – jak z nim walczyć?

Wcześnie wykryty nowotwór piersi nie powinien być groźny dla życia kobiety. Dlatego kluczowe są regularne badania – jeśli piersi będą odpowiednio często sprawdzane przy pomocy aparatu USG, to wszystkie zmiany zostaną wykryte tak wcześnie, że da się je wyleczyć. Jak walczyć z nowotworem piersi i co ile czasu należy odwiedzać ginekologa? Informacje na ten temat znajdziecie w naszym artykule!

Czytaj więcej...

Jak rozpoznać u siebie hemoroidy? Jak się leczyć? Poradnik

Hemoroidy to przykry i wstydliwy problem, który sprawia, że każda wizyta w łazience jest źródłem niezwykłego cierpienia. Nie ma sensu liczyć, że choroba sama przejdzie – do walki z hemoroidami konieczne jest fachowe leczenie. Czym tak naprawdę jest choroba hemoroidalna i na czym polega jej leczenie? Wyjaśniamy, jaką terapię może zaproponować nam proktolog – lekarz zajmujący się leczeniem żylaków odbytu.

Czytaj więcej...

Skąd się biorą żylaki? Jak je leczyć?

Złe odżywianie, brak ruchu plus skłonności genetyczne – wynikiem tego równania są żylaki. Na ten problem cierpi 30% kobiet oraz 20% mężczyzn po 45. roku życia. Jak walczyć z żylakami? Oczywiście najlepiej jest im zapobiegać – uprawiać sport i jeść zdrowo. Jeśli jednak jest już za późno na działania prewencyjne, warto odwiedzić dobrego lekarza – współczesna medycyna zna świetne małoinwazyjne sposoby na rozwiązanie tego problemu.

Czytaj więcej...

Euro Klinika
ul. Wyspiańskiego 3, 41-100 Siemianowice Śląskie
tel. (32) 228 09 44
mob. 507 096 308
mob. 508 575 289