Znajdź nas na Facebook
Facebook
Jesteśmy na Google+
Google+
Zapraszamy na nasz BLOG
Blog

Pracownia kolonoskopii i gastroskopii

 

KOLONOSKOPIA

 

Kolonoskopia jest badaniem endoskopowym pozwalającym ocenić jelito grube, a w określonych przypadkach końcowy odcinek jelita cienkiego. Kolonoskopia może być badaniem diagnostycznym pozwalającym ocenić błonę śluzową badanego odcinka jelita grubego, jak również terapeutycznym polegającym na: usuwaniu polipów, tamowaniu krwawień, endoskopowym poszerzaniu powstałych zwężeń.

 

Kolonoskopia jelita grubego od odbytnicy do kątnicy to najlepsza metoda wykrywania chorób tego narządu. Dotyczy to zwłaszcza raka jelita grubego, który jest drugim co do częstotliwości występowania rakiem w Polsce.
Zmianami poprzedzającymi wystąpienie nowotworu są polipy gruczolakowate, które pojawiają się w całym jelicie grubym. Badanie kolonoskopowe pozwala je uwidocznić oraz bezboleśnie usunąć

 

Przed badaniem wymagana jest ścisła dieta, Pacjenci przyjmują płyny klarowne oraz leki czyszczące jelito.

 

Kolonoskopia powinna być wykonywana raz na 10 lat po 50 roku życia u osób, u których nie stwierdzono zmian patologicznych oraz raz na 1-5 lat u osób, u których zdiagnozowano patologię.

 

W NZOZ Euro-Klinika wykonuje się badania kolonoskopowe, używając kolonoskopów firmy Fujinon z nowoczesnymi torami wizyjnymi oraz z wizualizacją i podglądem badania na specjalnym monitorze umożliwiającym obserwowanie badania przez Pacjenta oraz szkolących się lekarzy.

 

GASTROSKOPIA

 

Gastroskopia jest badaniem endoskopowym pozwalającym na dokładną ocenę górnego odcinka przewodu pokarmowego. Polega na oglądaniu przełyku, żołądka i dwunastnicy. Gastroskopia może być badaniem diagnostycznym lub terapeutycznym polegającym na przykład na: usuwaniu ciał obcych, tamowaniu krwawień, usuwaniu polipów. 
Podczas gastroskopii wykonuje się test uerazowy na obecność bakterii Helicobacter pylori (HP) wywołującej zapalenie albo wrzody żołądka lub dwunastnicy

 

W załącznikach można zobaczyć sprzęt, na jakim pracujemy: kolonoskop i gastroskop.

Euro Klinika
ul. Wyspiańskiego 3, 41-100 Siemianowice Śląskie
tel. (32) 228 09 44
mob. 507 096 308