Laser chirurgiczny CO2: usuwanie brodawek i innych zmian skórnych


ZASADA DZIAŁANIA LASERA FRAKCYJNEGO


Laser chirurgiczny CO2 PRECYZYJNIE odparowuje zmienione tkanki do poziomu zdrowej skóry bezkrwawo i zwykle bez potrzeby znieczulenia miejscowego, choć duże zmiany można znieczulić miejscowo.

 

Zabieg trwa od kilkunastu sekund, do kilku minut w zależności od wielkości zmiany. Po usunięciu zmiany zostaje na skórze płytki, czarny lub brązowy strupek o średnicy usuwanej zmiany. Strupki wymagają pielęgnacji zwykle zasypką antybakteryjną do ran przez 7 do 14 dni. Po tym czasie odpadają nie pozostawiając blizn. Przez pierwszych kilka tygodni po zabiegu może na skórze pozostać niewielkie przebarwienie.

Atuty leczenia laserem CO2

Laser CO2 znajduje zastosowanie w chirurgii i dermatologii estetycznej. Usuwanie brodawek łojotokowych, kłykcin, włókniaków, ale też odmładzanie skóry oraz wygładzenie blizn i zmarszczek nigdy nie było tak łatwe jak teraz z wykorzystaniem tego efektywnego urządzenia. Laser frakcyjny skutecznie regeneruje skórę oraz stymuluje produkcję nowego kolagenu. Efekty kuracji są widoczne już pierwszym zabiegu.

Euro Klinika
ul. Wyspiańskiego 3, 41-100 Siemianowice Śląskie
tel. (32) 228 09 44
mob. 507 096 308
mob. 508 575 289