Flebologia estetyczna

Żylaki nóg to jedno z najpowszechniejszych schorzeń na świecie, które częściej dotyka kobiety ze względu na niekorzystny wpływ hormonów kobiecych na naczynia krwionośne. Za rozwój żylaków odpowiadać może brak ruchu, nieodpowiednia dieta oraz antykoncepcja hormonalna. Bardzo często przyczyną żylaków jest także siedzący lub stojący tryb pracy oraz nałóg palenia papierosów. Żylaki to choroba bardzo często lekceważona. Poza oczywistym nieestetycznym wyglądem skóry, niewydolność żylna może prowadzić do zagrażających zdrowiu i życiu chorób, w tym zakrzepicy żył.

Flebologia estetyczna jest dziedziną medycyny zajmującą się diagnostyką i leczeniem zmian żylnych w różnym stopniu zaawansowania. W ramach flebologii stosowane są mało inwazyjne, bezpieczne i niewymagające hospitalizacji zabiegi np. laserowego usuwania żylaków. W Euro-Klinice ich leczeniem zajmują się:

  • specjalista chirurgii ogólnej, angiolog dr Barbara Tomaszek Słota,
  • specjalista chirurgii ogólnej, specjalista chorób naczyń dr n. med. Ireneusz Warzocha,
  • specjalista chorób wewnętrznych dr n. med. Łukasz Szczygieł.

Zabiegi leczenia żylaków stosowane w Euro-Klinice

Jesteśmy znaną w Katowicach kliniką zajmującą się niechirurgicznym usuwaniem żylaków i widocznych popękanych naczynek na skórze. Nasi specjaliści korzystają z kilku nowoczesnych, skutecznych metod leczenia tego rodzaju problemów. Proponowane przez nas leczenie obejmuje:

  • operacje żylaków nóg laserem EVLT,
  • skleroterapię i echoskleroterapię,
  • terapię usuwania żylaków prądem o częstotliwości fal radiowych.

W ramach prowadzonych przez nas diagnostyki i nieoperacyjnego leczenia żylaków wykonujemy także specjalistyczne badanie naczyń żylnych, tzw. USG Dopplera.

Cennik wykonywanych badań i zabiegów

Całkowite koszty wykonywanych przez nas laserowych operacji żylaków EVLT, zabiegów skleroterapii oraz terapii prądem Viridex-RF są uzależnione od zaawansowania zmian żylakowych na skórze. W trakcie wizyty konsultacyjnej, na podstawie wyników USG Dopplera ustalany jest indywidualny harmonogram zalecanego leczenia. Poniżej przedstawiamy cennik konsultacji z naszym lekarzem oraz ogólne ceny zabiegów.

  • wizyta u specjalisty oraz USG Dopplera – 250 zł (cena promocyjna w okresie jesienno-zimowym),
  • skleroterapia piankowa pajączków i niewielkich żylaków – 500-800 zł za sesję,
  • echoskleroterapia piankowa żylaków i głównych pni żył powierzchniowych – 600-1000 zł za sesję.
Euro Klinika
ul. Wyspiańskiego 3, 41-100 Siemianowice Śląskie
tel. (32) 228 09 44
mob. 507 096 308
mob. 508 575 289