Laser CO2 i chirurgia estetyczna

 

Nieprawidłowości w rozwoju skóry trapią człowieka od zawsze i przejawiają się tym, że obserwujemy na niej zmiany, często od urodzenia lub „nagle" pojawiające się.
Są to najczęściej:
 • znamiona barwnikowe
 • znamiona wywodzące się z gruczołów łojowych
 • znamiona naczyniowe
 • włókniaki miękkie i twarde
Wszelkie zmiany na skórze, szczególnie w okolicach odsłoniętych i narażonych na długotrwałe działanie promieni słonecznych oraz zmiany okolic najbardziej intymnych, należy bezwzględnie usuwać i badać histopatologicznie, ponieważ istnieje duże ryzyko przekształcenia się tych zmian w raka skóry.
Zabieg usunięcia zmian skóry przeprowadza się najczęściej:
 • chirurgicznie w znieczuleniu miejscowym z badaniem histopatologicznym zmiany
 • krioterapia
 • laseroterapia
Skóra jest najczęstszym miejscem rozwoju raków i czerniaków skóry, które występują w 90 % na jej odkrytej powierzchni.
Rodzaje raków skóry:
 • rak podstawnokomórkowy ( wrzód drążący ) - występuje najczęściej na twarzy pomiędzy brwiami i ustami, może jednak wystąpić w każdym miejscu. Najczęściej powstaje w wieku 50-70 lat. Trudny w leczeniu ale rzadko daje przerzuty. Leczenie chirurgiczne - miejscowe wycięcie wystarcza.
 • rak kolczystokomórkowy - występuje po 50 roku życia i może występować na całej skórze, powoduje rozległe zmiany miejscowe najczęściej w nadmiernym rogowaceniu. Daje przerzuty drogami limfatycznymi. Przy umiejscowieniu na wargach , uszach, narządach płciowych wcześnie daje przerzuty. Leczenie chirurgiczne z marginesem 1 cm z każdej strony, usunięcie węzłów szyjnych przy ich zajęciu, uzupełniająca radioterapia.
 • czarniak złośliwy ( melanoma malignum ) - wzrasta z melanocytów i  w 30 % ze zmian barwnikowych. Objawy to gwałtowny wzrost, krwawienia, zmiana barwy, świąd, ból, guzki satelitarne wokół zmiany pierwotnej. Leczenie chirurgiczne - szerokie wycięcie w głąb do powięzi z szerokim marginesem zdrowej tkanki ( zależne od stopnia zaawansowania choroby ), usunięcie węzłów chłonnych i/lub chemioterapia.

 

 

Laser chirurgiczny CO2
Laser CO2 służy do leczenia zmian skóry takich jak brodawki, włókniaki, blizny, kłykciny i naczyniaki. Podczas zabiegu laserowego zmienione tkanki skóry zostają odparowane. Zabieg nie wymaga znieczulenia. Po usunięciu zmiany pozostają na skórze strupki, które odpadają po 1-2 tygodniach, nie zostawiając blizn.

 

ZASADA DZIAŁANIA
Laser chirurgiczny CO2 PRECYZYJNIE odparowuje zmienione tkanki do poziomu zdrowej skóry bezkrwawo i zwykle bez potrzeby znieczulenia miejscowego, choć duże zmiany można znieczulić miejscowo.
Zabieg trwa od kilkunastu sekund, do kilku minut w zależności od wielkości zmiany. Po usunięciu zmiany zostaje na skórze płytki, czarny lub brązowy strupek o średnicy usuwanej zmiany. Strupki wymagają pielęgnacji zwykle zasypką antybakteryjną do ran przez 7 do 14 dni. Po tym czasie odpadają nie pozostawiając blizn. Przez pierwszych kilka tygodni po zabiegu może na skórze pozostać niewielkie przebarwienie.

 

Laser frakcyjny to jedno z najnowocześniejszych urządzeń laserowych i doskonała technika stosowana do:

 • odmładzania skóry twarzy i innych części ciała
 • likwidowania przebarwień
 • wygładzania nierówności i blizn
 • redukcji porów
 • redukcji trądziku i blizn potrądzikowych
 • redukcji rozstępów
 • liftingu laserowego twarzy – nusuwania drugiego podbródka i obwisłej skóry.

Doskonałą skuteczność urządzenia uzyskuje się przez selektywne oddziaływanie promienia lasera na różnej głębokości skóry. Ilość wytwarzanej energii jest wystarczająca i odpowiednia do denaturacji komórek i likwidowaniu przyczyn trądziku oraz bakterii z gruczołów łojowych skóry.

 

Laser frakcyjny to doskonałe urządzenie do niewymagającego użycia skalpela liftingu tkanki tłuszczowej podskórnej przez odparowanie wody z komórek tłuszczowych i wytworzenie kolagenu w tkance podskórnej, co powoduje naciągnięcie skóry, poprawę jej elastyczności i gładkości.

 

Zabiegi są praktyczne bezbolesne i odczuwane przez Pacjentów jako minimalny dyskomfort i odczucie ciepła w okolicy przeprowadzanego zabiegu. Po kuracji Pacjent ma zaczerwienione miejsce i niewielki obrzęk, który utrzymuje się przez około 7-10 dni. Najlepsze efekty uzyskuje się po 2-3 zabiegach trwających kilkanaście minut, przeprowadzanych średnio co 8 tygodni.

 

W Euro-Klinice zabiegi wykonywane są przez lekarzy specjalistów chirurgii i dermatologii estetycznej. Dzięki temu Pacjenci z Katowic i całego Śląska mogą poprawić wygląd swojej skory oraz zadbać o swoje zdrowie.

Euro Klinika
ul. Wyspiańskiego 3, 41-100 Siemianowice Śląskie
tel. (32) 228 09 44
mob. 507 096 308
mob. 508 575 289