Dodatkowe informacje o proktologii i Euro-Klinice

Zlokalizowana w Siemianowicach Śląskich Euro-Klinika jest placówką medyczną spełniającą wszystkie standardy wymagane w UE. Nasz zespół tworzą doktorzy z dużym doświadczeniem oraz personel pomocniczy. Pomoc medyczną znajdują tu mieszkańcy Katowic, Zabrza i innych miejscowości aglomeracji śląskiej.

Rzecz o proktologii

Wielu pacjentów uważa schorzenia okolicy odbytu za bardzo wstydliwe, co powoduje, że rzadko zgłaszają się do lekarzy proktologów, a często próbują sobie pomóc sami, szukając w aptekach odpowiednich leków. Nasilenie się objawów zmusza ich do udania się do specjalisty. Najczęściej występujące choroby związane są z jelitem grubym. Euro-Klinika w Siemianowicach Śląskich wychodzi naprzeciw pacjentom, udowadniając, że nowoczesna chirurgia na Śląsku istnieje i zdobywa coraz większe grono zadowolonych pacjentów.

Z czym wiąże się nazwa Euro-Kliniki i skąd pomysł na stworzenia ośrodka medycznego, pytamy kierownika placówki, dra Dariusza Stępień.

Potocznie przyjęło się, że słowo klinika zostało zarezerwowane dla szpitali, które tworzą naukę i szkolą przyszłych lekarzy. Jest to jednak jedynie nazwa własna. Słowo klinika miało uzmysłowić przede wszystkim, że utrzymuje się tutaj najwyższy europejski poziom. W Polsce istnieje wiele obszarów medycznych, tzw. nisz, które są w wielu przypadkach źle nauczane i źle wykonywane. Do  nich często można zaliczyć proktologię. Tworząc klinikę chcieliśmy pokazać, że istnieją możliwości zagospodarowania wspomnianych nisz i że można leczyć na wysokim europejskim poziomie. Stąd pomysł na proktologię. Pomysł zrodzony w głowach kilku najwyższej klasy specjalistów – proktologów, tworzących nowoczesną medycynę mikrochirurgii.

 

W czym specjalizuje się Ero-Klinika?

Wiodącym kierunkiem jest proktologia, ale nie tylko. Wykonujemy również zabiegi z dziedziny chirurgii estetycznej, czyli np. usuwamy wszelkie zmiany na skórze, które mają wirusowe podłoże.

 

Jakie występują różnice w praktykowaniu medycyny tradycyjnej, a nowoczesnej medycyny uprawianej przez specjalistów w Euro-Kinice?

Warto zaznaczyć, że w tradycyjnej chirurgii można np. zoperować w tygodniu parę żylaków odbytu, a Euro-Klinika robi kilkaset. W prowadzonej medycynie tradycyjnej wyłączenie pacjenta z czynnego życia to zwykle kilka miesięcy do pół roku. Przeprowadzane przez nas zabiegi nie obarczają pacjenta L4 i przymusem rezygnowania z pracy. Pacjent tak na prawdę potrzebuje 5 do 6 wizyt, aby miał skuteczność wyleczenia na poziomie 98%. Pacjent jednym słowem wchodzi z marszu. Na pewno istotne z punktu widzenia komfortu klienta jest także to, że zabieg ten jest bezbolesny, a wszelkie działania wykonywane są kompleksowo. Pierwsza wizyta trwa zwykle pół godziny, ale kolejna to już 10 minut.

Jakie jest podłoże chorób, które Państwo leczycie?

Jeżeli 50-70% społeczeństwa ma alergię pokarmową, która prowadzi np. do choroby odbytu (zapalenia hemoroidów, ropni około odbytniczych, ropni podśluzówkowych), to oznacza, że społeczeństwo ma problem. Na problemy na pewno wpływa stres i nadciśnienie. Bardzo trudno jednak jest zastosować profilaktykę dla przeciwdziałania chorobom. Jest to niejako uwarunkowane stylem naszego życia, a sposobami żywienia przede wszystkim. Choroby genetyczne w tym przypadku należą do marginalnych.

Co jest wyznacznikiem rozwoju i sukcesu Euro-Klinki?

Jest to na pewno odpowiedzialność za pacjenta i poczucie, że każda z osób personelu - poczynając od rejestratorki a kończąc na specjaliście - przychodzi do kliniki, aby świadczyć pomoc drugiej osobie. Każda osoba  personelu kliniki jest częścią zespołu. Służenie drugiemu człowiekowi, to również w pełni oddanie się pracy i obowiązkom. Pacjent musi mieć poczucie, że zostanie wysłuchany, a jego problem rozwiązany. Komfort pacjenta jest tutaj na pierwszym miejscu. Charakter ten podkreśla, iż każda osoba z personelu kliniki jest zatrudniona na kontrakcie. Pacjent, który przychodzi do kliniki ma pewność, że zostanie właściwie pokierowany, a jego problem kompleksowo rozwiązany.

Euro Klinika
ul. Wyspiańskiego 3, 41-100 Siemianowice Śląskie
tel. (32) 228 09 44
mob. 507 096 308
mob. 508 575 289